Sprężarki

Kiedy stosować sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności?

Falownik w sprężarce powietrza sprawia, że kompresor będzie wytwarzał taką ilość powietrza, jakiej w danej chwili wymaga zakład. Jest to korzystne zjawisko, bo ogranicza zużycie energii elektrycznej, a niejednokrotnie wpływa też na żywotność elementów mechanicznych sprężarki.

Czytaj dalej »
Sprężarki

Czy osuszacz sprężonego powietrza jest potrzebny?

Produktem ubocznym procesu sprężania powietrza jest kondensat wodny. To nieodzowny składnik, którego powstawaniu nie można zapobiec. W większości procesów przemysłowych wilgoć zawarta w sprężonym powietrzu jest szkodliwa dla maszyn wytwórczych. Wilgotne sprężone powietrze przyśpiesza korozję siłowników i zaworów. W skrajnych przypadkach ciecz gromadzi się w zbiorniku sprężonego powietrza pogarszając działanie całego układu.

Czytaj dalej »
Sprężarki

Zbiornik ciśnieniowy w instalacji pneumatycznej

Zbiornik sprężonego powietrza to niezbędny element każdej instalacji pneumatycznej. Ma on za zadanie zapewnić by sprężone powietrze bez zakłóceń mogło dotrzeć do wszystkich odbiorników. Korzyścią wynikającą z prawidłowego doboru zbiornika jest też większa żywotność kompresora. 

Czytaj dalej »
Sprężarki

Jak obliczyć zapotrzebowanie na sprężone powietrze?

Maksymalne zapotrzebowanie na sprężone powietrze w Twojej firmie to łączna ilość powietrza, którą zużywają wszystkie urządzenia razem. Podpowiadamy, jak je obliczyć by prawidłowo dobrać sprężarkę i dzięki temu zminimalizować koszt jej zakupu oraz koszty produkcji.

Czytaj dalej »