Cena

 zł zł

Producenci

 •  (17)

Kategoria

 •  (19)
  •  (19)
   •  (19)

Wersja ciśnienia

Pojemność zbiornika

Wyposażenie kompresora

Kompresory spiralne

Kompresory spiralne Airpol SR można stosować wszędzie tam, gdzie wymagane jest sprężone powietrze o najwyższej jakości. Całkowity brak oleju w sprężonym powietrzu pozwala na szerokie zastosowanie, począwszy od przemysłu medycznego, przez stomatologię, farmację, aż po przemysł spożywczy, lakiernictwo i wiele innych branż. Dzięki ich wszechstronności i zdolności do dostarczania bezolejowego powietrza, sprawdzają się w sektorach gospodarki, gdzie czystość i higiena mają kluczowe znaczenie.

Wyświetlanie 1–16 z 19 wyników

Zastosowanie kompresorów spiralnych

Jak wygląda proces dostawy?

Odpowiedzi na pytania klientów:

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania przed zakupem kompresora i innego sprzętu w naszym sklepie internetowym, a nawet po dokonaniu zakupu online. Zespół jest dostępny w godzinach od 8:00 do 16:00, od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy) za pośrednictwem formularza online, poczty elektronicznej lub telefonu.
Moc sprężarki (a właściwie moc silnika sprężarki) jest powiązana z jej wydajnością. Dlatego najlepiej zacząć od określenia, jaka ilość powietrza jest potrzebna do prawidłowego działania firmy. Ilość tę podaje się w m3/min (metr sześcienny na minutę) lub m3/h. Może być też litr na sekundę (l/s) lub inne jednostki czasu. Ważne, aby zużycie powietrza odnieść do ciśnienia pracy układu.
Aby odpowiedzieć na to pytanie musisz porównać kilka danych ze swojego zakładu oraz karty katalogowej kompresora. Oto one: I. Zapotrzebowanie na sprężone powietrze: Określ dokładnie, ile sprężonego powietrza potrzebujesz w swoim zakładzie. Wartość tę wyraża się to zazwyczaj w metrach sześciennych na minutę (m3/min) lub litrach na sekundę (l/s). Suma zużycia powietrza przez zakład powinna być niższa niż wydajność kompresora. II. Ciśnienie robocze: Zidentyfikuj, jakie ciśnienie powietrza jest wymagane do poprawnego działania wszystkich procesów w twoim zakładzie. Ciśnienie jest wyrażane w bar lub MPa. Ciśnienie pracy kompresora nie może być niższe niż wymagania Twojej firmy. III. Tryb Pracy: Określ, czy zapotrzebowanie na powietrze w twoim zakładzie jest stałe (ciągłe) czy zmienne (okresow3). Są kompresory, które nie powinny pracować w pracy ciągłej, np.: sprężarki tłokowe. Nie stosuj ich tam, gdzie operacje trwają bez przerwy. Ważne może być też określenie, czy wszystkie procesy produkcyjne odbywają się jednocześnie, czy w szczególnych sytuacjach firma potrzebuje dużo mniej lub więcej powietrza. Pamiętaj, że zawsze może do nas zadzwonić. Krótka rozmowa z ekspertem w dziedzinie sprężarek powietrza, będzie w stanie zapewnić Ci informacje i rozwiązania zgodne z Twoimi potrzebami.
Dla uproszczenia można czynności konserwacyjne można podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich, to czynności, które wykonuje Użytkownik. Należą do nich: ogólne oględziny stanu urządzenia: stan obudów, kontrola wycieków, mocowania elementów, – utrzymanie agregatu w czystości, ze szczególnym uwzględnieniem chłodnicy. Druga grupa czynności, to takie, które wykonuje autoryzowany serwis producenta. W zależności od rodzaju kompresora obejmują one przykładowo: – wymiany filtrów, – regulacje, – regenerację zaworów itp. Przeglądy wykonuje się co określony czas pracy urządzenia (np. co 2500 godzin) pracy lub po upływie jakiegoś czasu (np. co tydzień, raz w roku). Czynności konserwacyjne każdego kompresora są opisane w jego instrukcji obsługi.
3 lata jeżeli sprężarka nie przepracowała 9000 godzin, pod warunkiem uruchomienia przez autoryzowany serwis oraz wykonywania odpłatnych przeglądów serwisowych przewidzianych w DTR. Interwały przeglądów: co 2500 godzin pracy sprężarki lub co roku (jeżeli sprężarka nie przepracowała 2500 godz. w ciągu 12 m-cy). Gwarancja sprężarki jest to rok, jeśli Użytkownik nie zleca okresowych, odpłatnych przeglądów.
Okresowy przegląd kompresora, który wykonywany jest przez autoryzowany serwis producenta trawa od 1,5 do kilku godzin. Zależy od tego, jaki jest jego zakres. W większości przypadków, podstawowe prace trwają od 2 do 4 godzin i obejmują wymiany filtrów oraz sprawdzenie połączeń mechanicznych, elektrycznych i oczyszczenie agregatu. Czasem też drobne regulacje. W tym czasie kompresor nie jest zdatny do zasilania zakładu. Serwisant oprócz wymienionych czynności przeprowadza też testy pracy. Nieraz pomiary parametrów pracy urządzenia. Czasem trwa to dłużej, czasem krócej. Należy jednak przyjąć, że liczby podane wyżej nie odbiegają od rzeczywistości.
Dzięki niewielkiej prędkości obrotowej spiralnych segmentów sprężających oraz zastosowanej obudowie dźwiękochłonnej kompresor generuje dźwięk o niskim natężeniu. Materiał tłumiący hałas, którym sprężarka jest wyłożona od wewnątrz ma zdolność do pochłaniania dźwięku na poziomie 80%. Poziom hałasu kompresorów nie przekracza 54-68 dB. Dzięki temu kompresor spiralny bezolejowy Airpol można zainstalować praktycznie w każdym środowisku roboczym, zgodnie z jego przeznaczeniem. Decyzję o tym, czy sprężarka może pracować w danej lokalizacji, powinien podjąć specjalista do spraw higieny pracy. Istnieją też wiele dodatkowych powodów, aby oddzielić miejsce instalacji kompresora od stref produkcyjnych.
Z wielu powodów polecamy instalowanie kompresora w osobnym pomieszczeniu. Zaliczamy do nich:
 • ograniczenie dostępu osobom postronnym,
 • oddzielenie kompresora od szkodliwego wpływu produkcji (np. pyłu z cięcia, szlifowania itp.)
 • ograniczenie uciążliwej emisji dźwięku,
 • możliwość montażu dodatkowego osprzętu – instalacji wymiany ciepła, wentylacji, drenażu kondensatu,
 • prowadzenie prac konserwacyjnym poza obrębem stref produkcyjnych lub składowania.
Z naszej praktyki wynika jednak, że wiele firm instaluje kompresor „na produkcji”. Nie jest to błędem – należy jednak zabezpieczyć go i oznakować, aby nie doszło np. do przypadkowego wyłączenia. Zdarza się też często, że kompresor jest zastawiany przez palety z towarami lub służy jak półka na jakieś przedmioty. Zdecydowanie odradzamy takie użytkowanie kompresora.
Nowoczesne kompresory powietrza nie mają szczególnych wymagań co do instalacji. Ważne jest jednak zachowanie pewnych zasad, które ułatwią korzystanie z urządzenia. Zaliczamy do nich:
 • wydzielone pomieszczenie kompresora – jako ewentualność: wydzielony obszar na produkcji lub w magazynie (ZALECANY – bez dostępu osób nieupoważnionych),
 • właściwa wentylacja kompresora – doprowadzenie powietrza do sprężania i chłodzenia oraz odprowadzenie powietrza po chłodzeniu,
 • zasilanie elektryczne wykonane zgodnie z wymogami producenta oraz ogólnymi przepisami elektroenergetycznymi. Zalecamy montaż wyłącznika głównego lub gniazda w pobliżu kompresora, aby w czasie prac konserwacyjnych można było odłączyć zasilanie urządzenia,
 • instalacja pneumatyczna o właściwym przekroju, wykonana z materiałów odpornych na ciśnienie robocze kompresora. Zalecamy: zastosowanie przewodu elastycznego pomiędzy siecią a kompresorem i montaż zaworu odcinającego sprężone powietrze w łatwo dostępnym miejscu.
Większość kompresorów nie wymaga obecnie mocowania do podłoża czy montażu na postumentach itp. Jednak decyzje ostateczne należą do osób eksploatujących obiekt przemysłowy. My zalecamy montaż na podkładkach gumowych – kategorycznie odradzamy pozostawianie sprężarki na palecie transportowej.