Cena

 zł zł

Producenci

 •  (27)

Kategoria

 •  (27)
  •  (27)
   •  (27)
   •  (3)
    •  (3)

Moc silnika

Wersja ciśnienia

Pojemność zbiornika

Wyposażenie kompresora

Kompresory tłokowe

Sprężarki tłokowe na ogół stosuje się tam, gdzie powietrze wykorzystywane jest sporadycznie, przerywanie.  Stosuj kompresor tłokowy wszędzie tam, gdzie sprężone powietrze nie jest wymagane bezustannie.

Sprężarka tłokowa jest tańsza w zakupie od kompresora śrubowego o nawet 50%. Kompresory tłokowe mają ogromne zalety: niska cena, brak biegu jałowego – dla małych zakładów jest to idealne rozwiązanie.

Wyświetlanie 1–20 z 27 wyników

Kiedy wybrać kompresor tłokowy?

Kiedy jest potrzebny kompresor do malowania, kompresor do piaskowania, kompresor do pompowania kół lub kompresor do lakierowania czy do innych podobnych działań, rozważaj zakup sprężarki tłokowej.
Kompresory tłokowe sprawdzają się idealnie w pracy przerywanej. Czyli takiej, gdzie tłoczenie zajmuje 60-70% czasu, a resztę stanowi postój. Dzięki temu żywotność elementów sprężarki tłokowej wzrasta wielokrotnie.

Wynika to z tego, że sprężarki tłokowe wymagają schłodzenia pomiędzy cyklami pracy – w przeciwnym razie mogą się przegrzać i uszkodzić.  System chłodzenia kompresora tłokowego jest prosty i niezbyt wydajny – to zazwyczaj wentylator sprzężony na wale kompresora. Otrzymywane powietrze jest więc gorące i zawiera dużą ilość kondensatu. Sam fakt czy sprężarka tłokowa pracuje, łatwo rozpoznać, bo hałas stopnia tłokowego jest znaczny. 

 

Kompresor tłokowy ma jednak ogromne zalety

Pierwszą z nich jest niska cena, która wraz z faktem braku biegu jałowego powoduje, że dla małych zakładów jest to idealne rozwiązanie.  Sprężarka tłokowa jest tańsza w zakupie od kompresora śrubowego o nawet 50%. Sprężarka tłokowa nie ma fazy biegu jałowego. Po prostu jej konstrukcja nie wymaga tego. Gdy osiągane jest górne ciśnienie systemu, presostat wyłącza silnik sprężarki bez zbędnych procesów odciążania układu.

 

Zastosowania sprężarek tłokowych:

 warsztaty usługowe i produkcyjne,
● małe zakłady przemysłowe,
● serwisy samochodowe,
● zakłady wulkanizacyjne.